Category طراحی ویلای مدرن

طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلای مدرن

ویلای مدرن

ویلای مدرن در معماری به سبک های مختلفی طراحی می شوند، اما عموماً از ویژگی های خاصی برخوردارند که آنها را از سایر سبک های معماری تمایز می دهد. ویلاهای مدرن به عنوان نماد تجدید حیات و تغییر در طرح ها و استفاده از فن آوری های پیشرفته در طراحی و ساخت استفاده می کنند. در اینجا چندین ویژگی کلیدی از ویلاهای مدرن را برشمارده ام:

1. طرح باز: گذشته از دستورالعمل های سابق بود، ويلاهای مدرن به صورت بازطرح شده است. فضاهای باز، نورپذيري بيشتر، جابجائي آسان تر و يکپارچگي بيشتر را فراهم مي کند.

2. استفاده از جلو پذیرفتگان: نقش پذیرفتگان در ويلا های مدرن بسیار مهم است. استفاده از شیشه های بزرگ و درب های پانل شیشه ای، نور و چشم انداز را به داخل فضا جذب می کند و حس تعامل با محیط خارجی را تقویت می کند.

3. استفاده از مصالح طبیعی: در ويلا های مدرن، استفاده از مصالح طبيعي نظير چوب، سنگ و فلزات طبيعي برجسته است. این مصالح به فضا حس گرما و صميميت را القاء مي کنند.

4. سادگی در طرح: طرح های ويلا های مدرن به صورت ساده و کم تزئین است. خطوط روشن، شکل های هندسی ساده و جزئيات کمتر به فضا ظاهر سادگی و آرامش را القاء مي کند.

5.پاسخگو بودن به نیازهای عصر حال: در طراحی و ساخت ويلائ های مدرن، تکنولوژی های پيشرو در نظر گرفته شده است.

ویلای مدرن

تفاوت بین نمای مدرن و کلاسیک

تفاوت نمای مدرن و نمای کلاسیک

تفاوت نمای مدرن و کلاسیک یک مسئله بسیار مهم در طراحی نمای یک ساختمان است که هر معمار و طراح برای طراحی و ساخت نمای ساختمان باید آن را بداند، نمای مدرن یا نمای کلاسیک به علت وجود تمایز در معماری مدرن و کلاسیک از یکدیگر متمایز هستند، نه تنها از نظر سبک و فرم، بلکه مواد مورد نیاز برای اجرای طراحی آنها با یکدیگر متفاوت است. تفاوت نمای کلاسیک و نمای مدرن کم و جزئی نیست و بسیار قابل بررسی است.به عنوان مثال، ساختمان‌های کلاسیک به موادی نیاز دارند که به راحتی در دسترس باشند، مانند آجر و الوار، در حالی که ساختمان‌های مدرن شامل موادی هستند که صنعتی‌تر هستند، مانند شیشه و فولاد.در ابتدا بهتر است طراحی نمای کلاسیک و نمای مدرن را بشناسیم و در مرحله بعد تضادهای آنها را بررسی کنیم.

 

Read More

خانه آبشار یا فالینگ واتر

طراحی نمای مدرن خانه آبشار یا فالینگ واتر

طراحی خانه ابشار یا فالینگ واتر یه صورت مدرن در جنوب غربی پنسیلوانیا، توسط معمار آمریکایی فرانک لوید رایت برای خانواده کافمن در سال 1935 طراحی و در سال 1937 تکمیل شد. ساخت و ساز جسورانه خانه بر روی یک آبشار در معرفی معماری حرفه ای رایت بسیار مؤثر بود و به یکی از معماران برتر دنیا تبدیل شد و این پروژه یکی از معروف ترین ساختمان های مدرن قرن بیستم است و این اقامتگاه در سال 1964 به عنوان موزه افتتاح شد.

Read More

طراحی ویلا در سنگاپور شاهکار جدید زاها حدید

ویلاهای جدید در سنگاپور؛ سفینه های جنگ ستارگان روی تپه ها

ردپای سبک هوس ران دفتر معماری زاها حدید بر جای جای یکی از اخرین پروژه هایشان؛ دو تا خانه ی باغی شیک و گران قیمت به نام ویلاهای نسیم Nassim Villas نقش بسته است. پروژه در زمینی کاملا رو به روی باغ های بتانیکال سنگاپور در حال اجرا هستند. این سازه های مدرن به واسطه ی مجموعه ایی از تراس ها و رمپ ها کاملا با چشم انداز تپه ایی محل ساخت عجین شده اند. طرح های هوشمندانه با بسط تپوگرافی در اسمان به بخشی از درام حاکم بر طرح تبدیل شده اند.

Read More

ویلا چیست؟

ویلا چیست؟

 ویلا چیست؟ ویلا (villa) را خانه‌هایی دور از شهرها و یا ساختمان هایی که اغلب در محیطی طبیعی با در خواست افراد مرفه جامعه و توسط معماران ساخته میشد، می نامیدند. در ابتدای امر، در ایتالیای باستان (رومیان) و سپس در دوره رنسانس شکل گرفت. در واقع رومیان ثروتمند دارای خانه هایی بودند که در حومه یا خارج شهرها شکل میگرفتند.

این ویلاها بزرگتر و دلبازتر از سایر خانه ها بود. با گذشت قرون متمادی، مفهوم ویلا تا قسمتی دچار تغییراتی شده است. و به خانه هایی که در درون و حومه شهرها و یا در باغ ها ساخته می شوند نیز گفته می شود. ویلاها ساختمان هایی هستند که عموما برونگرا بوده و نمایی از چهار طرف بنا را در پیش روی ببینده قرار می دهند. در زیر در خصوص طراحی و اجرای ویلا صحبت خواهیم کرد:

Read More

ویلا کرسنت انگلستان

ویلا کرسنت انگلستان

معماری ویلا کرسنت معقول و بی پیرایه است . شکل ساده آن قویاً با موقعیتش بر هم کنش دارد، که تضادهای مختلف محیطی را به خوبی بافت تاریخیش منعکس می کند.عناصر اصلی تشکیل دهنده آن ، مجموعه متفاوتی است از فضاها، بسته به عملکردشان هستند، واکنشی به کیفیت متغیر نور طبیعی، تماس حسی با عناصر طبیعت و فصلهای سال و مدلی برای زندگی خانوادگی که از نظر زیست شناختی حساس می باشد.

Read More

طراحی ویلا، خانه زیبای استال

 

طراحی ویلا، خانه زیبای استال

در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ میلادی نوعی از خانه‌های ویلایی در آمریکا رواج یافت که در طراحی معماری و ساخت آنها از اصول مشترکی نظیر استفاده بهینه از انرژی‌های طبیعی، ساخت صنعتی مسکن و به حداقل رساندن هزینه‌ها پیروی می‌شد. «پییرکوانیگ» را می‌توان استاد طراحی این نوع از ویلاهای آمریکایی دانست که در تمامی آثار مسکونی او ایده‌هایی ساده اما تحسین برانگیز به خلق فضاهایی مدرن و لوکس انجامیده است. اما در میان خانه‌های بسیاری که وی طراحی کرده است «خانه استال» که بر فراز تپه‌های هالیود، با استخر و دیدی وسیع به شهر گسترده شده است، معروف‌ترین و برجست‌ترین کار معماری وی است که تمامی شاخصه‌های آثار او نظیر ساخت کم هزینه، حداکثر بهره‌ از منظر و نور طبیعی و توجه به سازه‌های متفاوت و جدید را به وضح می‌توان در آن مشاهده نمود.

Read More

طراحی معماری خانه ویلایی با سیستم‌های کنترل انرژی

طراحی ویلا با سیستم کنترل انرژی

این بار نیز این معمار پرآوازه و خلاق، «دانیل لیبسکیند» است که توجه تمامی مهندسین، معماران و متخصصین عرصه مسکن و طراحی ویلا را به خود جلب کرده است سال‌ها پس از آنکه لکوربوزیه اظهار این سخن که «خانه ماشینی است برای زندگی»،‌ تحولی را در طراحی مسکن به وجود آورد.

Read More

error: Content is protected !!

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107