Category طراحی ویلایی ساحلی– اقلیم گرم و مرطوب

طراحی و اجرایی ویلای ساحلی

طراحی ویلای ساحلی – گرم و مرطوب

ویلا ساحلی اقلیم گرم و مرطوب

ویلا ساحلی اقلیم گرم و مرطوب مدرن، یک نوع ساختمان است که برای زندگی در مناطق ساحلی با آب و هوای گرم و رطوبت بالا طراحی شده است. این نوع ویلا هدف از خلق یک فضای راحت و شیک برای استفاده در تعطیلات و تفریح است.

در معماری و طراحی داخلی ویلا ساحلی اقلیم گرم و مرطوب مدرن، عناصر زیر به کار می‌روند:

1. استفاده از جنبه‌های طبیعت: در این نوع ویلا، تلاش می‌شود تا با استفاده از مناظر طبیعت، نور خورشید، باد ساحل و دستگاه‌های خنک کننده طبيعي هوا (مانند دريچه‌های بزرگ)، فضای داخل رابطه نزديكي با فضای خارج دارد. به علاوه، منظور از جذابيت پذيري فضای دستورات صادقانه و ساده است.

2. استفاده از مصالح مناسب: در این نوع ویلا، مصالحی مانند چوب، شیشه و فلزات سبک برای ساختمان و دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. این مصالح به خاطر خنک کنندگی طبیعی و ظاهر زیبایشان انتخاب می‌شوند.

3. طراحی باز: تمام فضاهای داخلی به صورت باز طراحی شده‌اند تا جريان هوای طبيعي را تسهيل کنند. در این نوع ويلا، پذيرائي‌های بزرگ با دريچه‌های بزرگ هستند که به منظور جذب نور خورشید و چشم‌انداز ساحل طراحي شده‌اند.

4. استفاده از سقف های بلند: در این نوع ويلا، استفاده از سقف های بلند به منظور جذب حجم بيشتر هوای خارج و ايجاد حس فضاي بزرگتر استفاده می‌شود.

ویلا ساحلی اقلیم مرطوب

ویلای فاسانو در طبیعت بکر سواحل کشور برزیل

ویلای فاسانو در طبیعت بکر سواحل کشور برزیل طراحی شده است.
در نمای این ویلا از چوب، بتن و شیشه استفاده شده است. نورگیری فضای داخلی این ویلا از طریق شیشه های سرتاسری و پاسیوی مرکزی تامین می شود.

Read More

ویلا چیست؟

ویلا چیست؟

 ویلا چیست؟ ویلا (villa) را خانه‌هایی دور از شهرها و یا ساختمان هایی که اغلب در محیطی طبیعی با در خواست افراد مرفه جامعه و توسط معماران ساخته میشد، می نامیدند. در ابتدای امر، در ایتالیای باستان (رومیان) و سپس در دوره رنسانس شکل گرفت. در واقع رومیان ثروتمند دارای خانه هایی بودند که در حومه یا خارج شهرها شکل میگرفتند.

این ویلاها بزرگتر و دلبازتر از سایر خانه ها بود. با گذشت قرون متمادی، مفهوم ویلا تا قسمتی دچار تغییراتی شده است. و به خانه هایی که در درون و حومه شهرها و یا در باغ ها ساخته می شوند نیز گفته می شود. ویلاها ساختمان هایی هستند که عموما برونگرا بوده و نمایی از چهار طرف بنا را در پیش روی ببینده قرار می دهند. در زیر در خصوص طراحی و اجرای ویلا صحبت خواهیم کرد:

Read More

طراحی ویلای مدرن در اب و هوای گرمسیر

آیا در خصوص معماری بناهای گرمسیری اطلاعاتی دارید؟

در طراحی ویلا درمناطق گرمسیر و مرطوب اهمیت به آسایش حرارتی در بنا برای کاربران بسیار مهم است.در این اقلیم مهمترین ویژگی توجه به بازشوها، هم در رابطه با عملکرد و کارکرد ویلا و راحتی کاربران در رابطه با مسائل آسایش محیطی است. قرار گرفتن بنا بر روی سکو نیز دیگر راهکار برای دفع رطوبت است.استفاده از سقفهای نه چندان بلند و بازشوهایی که در مسیر درست طراحی شده اند می‌تواند رطوبت مزاحم را دفع نماید.

انتخاب های طراحی در مراتب رسیدن به نماها را در هنگام کادربندی سکانس‌های متفاوت از ویلا و محیط اطراف و تعیین سطح صمیمیت فرد در یک محیط تعیین می کند. در عین حال، موقعیت استراتژیک آن تعیین کننده مسیر نور و سایه و تأثیر این نور بر فضای آن فضا و تهویه طبیعی آن است. در این منازل و ویلاها توجه به تهویه و تابش نور از دیگر مسائل مورد اهمیت است. اما باید برای بهینه سازی بازشوها و تهویه مطبوع حتما با متخصصین امر مشورت نمود. زیرا علاوه بر این تهویه قاب نمودن طبیعت و برخورد با منظره از دیگر عوامل مهم در طراحی است.

Read More

طراحی نمای ویلا همسو با طبیعت-بخش دوم

به چه میزان پیوند معماری و طبیعت را لازم میدانید؟

طراحی پایدار ، توسعه پایدار، طراحی با طبیعت و طراحی همراه با احترام به محیط زیست است. صرف نظر از آنچه “پایداری” نامیده می شود به عنوان سیستمهای طبیعی و فرهنگی در حال تداوم و تکامل در جوامع بشری است. پدیده‌های طبیعی (کوه،‌ دریا، دشت، جنگل و …) و چشم اندازهای جالب جغرافیا یکی از بی‌نظیرترین و جذاب‌ترین واحدهای ژئومورفولوژی محسوب می‌شوند. به طور کلی انسان و طبیعت‌ ترکیبی جدایی ناپذیرند.

در ادامه موارد مقاله شماره ۱ این موضوع به بررسی ادامه موارد پرداخته خواهد شد:

Read More

طراحی ویلای مدرن همسو با طبیعت

ویلای مدرن همسو با طبیعت جزو یکی از طراحی های زیبا و منحصر به فرد امروزه است.

انسان امروز هرچقدر هم که با مدرنیته عجین شده باشد، اما همواره به دنبال راهی برای ارتباط خود با طبیعت بوده است. معماری به گونه‌ای مانعی شده در برابر ارتباط طبیعت و انسان‌ها. اما معماران امروز تلاش می‌کنند تا طبیعت را به ساختمان‌های مدرن خود بکشانند. در طراحی‌های این روز‌ها به وضوح حضور فضای سبز و تلاش معمار را برای پیوند معماری و طبیعت اطراف می‌بینید.

Read More

error: Content is protected !!

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107