Category طراحی ویلایی کوهستانی – اقلیم گرم و خشک

طراحی و اجرایی ویلای کوهستانی

ویلای کوهستانی – اقلیم گرم و خشک

ویلا کوهستانی اقلیم گرم و خشک

ویلا کوهستانی در اقلیم گرم و خشک مدرن، یک نمونه معماری است که با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه، طراحی و اجرا میشود. این نوع ویلا ها برای استفاده در مناطق کوهستانی با آب و هوای گرم و خشک ساخته می شود.

در طراحی و ساخت ویلا کوهستانی در اقلیم گرم و خشک مدرن، عوامل زیر باید مورد توجه قرار گیرند:

1. استفاده از مصالح مناسب: در این نوع ساختمان ها، باید از مصالح با خصوصیات حرارتی مناسب استفاده شود. به عنوان مثال، دیوار های ساختمان باید از مصالح با خصوصیات عایق حرارتی بالا ساخته شده باشند. تا حفظ دمای داخل ساختمان در برابر گرمای خارج قابل تضمین باشد.

2. طرح فضای باز: در این نوع ویلا ها، طراحی فضای باز بسیار مهم است. باید فضاهای بازی را در نظر گرفت که امکان استفاده از آنها در طول روز و شب و در فصول مختلف سال را فراهم کند.مثلا استفاده از نور خورشید در طول روز و استفاده از نور مصنوعی در شب.

3. سیستم های خنک کننده: به دلیل آب و هوای گرم، استفاده از سیستم های خنک کننده بسیار مهم است. به عنوان مثال، استفاده از تجهیزات تبرید، پنجره ها و درب های عایق حرارتی، سقف ها و دیوار های عایق حرارتی.

4. طرح مناسب: طرح مناسب بسیار مؤثر است. به عنوان مثال، استفاده از پنجره ها و درب ها با جعبه های سقف بلند تا جلوگیری از ورود گرما و نور خورشید به داخل ساختمان.

ویلای کوهستانی

ویلای فاسانو در طبیعت بکر سواحل کشور برزیل

ویلای فاسانو در طبیعت بکر سواحل کشور برزیل طراحی شده است.
در نمای این ویلا از چوب، بتن و شیشه استفاده شده است. نورگیری فضای داخلی این ویلا از طریق شیشه های سرتاسری و پاسیوی مرکزی تامین می شود.

Read More

طراحی ویلای مدرن کوهستانی شیشه ای

طراحی ویلای مدرن کوهستانی شیشه ای

طراحی ویلای مدرن کوهستانی شیشه ای این ویلا شامل یک سبک زندگی معاصر است. این ویلا در کوهستان بوده و از پنجره ها وتراس شامل  دید پانوراما میباشد.  موادو مصالح به کار رفته در این ویلا، با دقت انتخاب شده  و بوم اورد می باشند .و شامل صخره های کوهستانی  که به طرز هنرمندانه ای برش کاری شده است . و در ترکیب با دیوارهای شیشه ای یکدست نمای زیباییرا از لحاظ بصری بوجود اورده و فضای خارج راو جلوه های طبیعت را به فضای داخل هدایت کرده است. هندسه ساده این بنا باعث استحکام هر چه بیشر این ویلای کوهستانی شیشه ای شده است و انعکاس سازه و نمای زیبای این ویلا در اب فضایی رویایی را برای ساکنان ایجاد و رهایی بخش است.

Read More

ویلا چیست؟

ویلا چیست؟

 ویلا چیست؟ ویلا (villa) را خانه‌هایی دور از شهرها و یا ساختمان هایی که اغلب در محیطی طبیعی با در خواست افراد مرفه جامعه و توسط معماران ساخته میشد، می نامیدند. در ابتدای امر، در ایتالیای باستان (رومیان) و سپس در دوره رنسانس شکل گرفت. در واقع رومیان ثروتمند دارای خانه هایی بودند که در حومه یا خارج شهرها شکل میگرفتند.

این ویلاها بزرگتر و دلبازتر از سایر خانه ها بود. با گذشت قرون متمادی، مفهوم ویلا تا قسمتی دچار تغییراتی شده است. و به خانه هایی که در درون و حومه شهرها و یا در باغ ها ساخته می شوند نیز گفته می شود. ویلاها ساختمان هایی هستند که عموما برونگرا بوده و نمایی از چهار طرف بنا را در پیش روی ببینده قرار می دهند. در زیر در خصوص طراحی و اجرای ویلا صحبت خواهیم کرد:

Read More

طراحی بسیار زیبای خانه ی صخره ای

طراحی خانه صخره ای

طراحی خانه صخره ای مشرف به دریای مدیترانه در کشور اسپانیا واقع شده است . طراحی خانه منطبق با توپوگرافی و شیب تند سایت است و هماهنگی جالبی را در طراحی خانه و هم در طراحی سازه پدید آورده است که در نتیجه باعث به حداقل رساندن استحکامات شده است.

Read More

طراحی معمارانه خانه ی دی بلاس

طراحی خانه کوهستانی

طراحی این خانه کوهستانی بر رأس رو به شمال تپه ای با مناظری رو به کوههای بیرون مادرید قرار گرفته است. که گزینه انتخابی برای یک فلات تهیه می کند. سکویی است از یک جعبه بتونی که جعبه ای شیشه ای با بامی ظریف و سفید رنگ از جنس فولاد سبک را بر دوش دارد.

Read More

طراحی ویلا، خانه زیبای استال

 

طراحی ویلا، خانه زیبای استال

در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ میلادی نوعی از خانه‌های ویلایی در آمریکا رواج یافت که در طراحی معماری و ساخت آنها از اصول مشترکی نظیر استفاده بهینه از انرژی‌های طبیعی، ساخت صنعتی مسکن و به حداقل رساندن هزینه‌ها پیروی می‌شد. «پییرکوانیگ» را می‌توان استاد طراحی این نوع از ویلاهای آمریکایی دانست که در تمامی آثار مسکونی او ایده‌هایی ساده اما تحسین برانگیز به خلق فضاهایی مدرن و لوکس انجامیده است. اما در میان خانه‌های بسیاری که وی طراحی کرده است «خانه استال» که بر فراز تپه‌های هالیود، با استخر و دیدی وسیع به شهر گسترده شده است، معروف‌ترین و برجست‌ترین کار معماری وی است که تمامی شاخصه‌های آثار او نظیر ساخت کم هزینه، حداکثر بهره‌ از منظر و نور طبیعی و توجه به سازه‌های متفاوت و جدید را به وضح می‌توان در آن مشاهده نمود.

Read More

تفاوت ویلا با خانه ی ییلاقی

تفاوت ویلا با خانه ی ییلاقی

خانه ییلاقی شبیه ویلا است اما با مساحت کوچک و فضای ساده تر طراحی شده است. برخی از خانه های ییلاقی نیز قابل جابجایی هستند. خانه ییلاقی به لطف مصالح بومی و طبیعی مانند سنگ و چوب و … باعث نزدیک شدن مردم به طبیعت می شود. معمولا خانه های ییلاقی در مناطق کوهستانی و جنگلی ساخته می شوند. و از طرف توریست ها و طبیعت نوردها و کوهنوردان همواره مورد استقبال قرار گرفته اند. سکونت کوتاه مدت در طبیعت و استفاده از مناظر بکر طبیعی می تواند آرامش و سلامت روح و جسم را به همراه داشته باشد. به همین خاطر خانه های ییلاقی مورد استقبال هستند.

Read More

error: Content is protected !!

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107