Category طراحی ویلایی اسپانیایی

ویلای اسپانیایی

ویلا اسپانیایی

ویلا اسپانیایی مدرن یک نمونه از معماری مدرن است که در کشور اسپانیا رایج است. این نوع ویلا ها با ترکیبی از طرح های ساده و شکل های هندسی منحصر به فرد طراحی شده اند و بسیار جذاب و زیبا هستند.

ویلا های اسپانیایی مدرن به علت استفاده از خطوط ساده و شکل های هندسی، ظاهر ساده و منظم دارند. طراحان معمولاً از رنگ های خاص برای دکوراسیون داخلی استفاده می کنند که باعث تأثیر گذار بودن بر فضا می شود.

این ویلاها عموماً دارای فضای باز بزرگی هستند که برای استفاده در فصول گرم سال مناسب است. این فضاهای باز شامل حیاط، تراس و استخر می باشند که به آن ها زیبایی و جذابیت خاصی می بخشد.

در ساخت و ساز و تزئینات داخلی و خارجی ویلا، اغلب از مصالح محلی مانند سنگ، چوب، آجر و کراميک استفاده می‌شود.

جذابیت ویلاهای اسپانیایی!

ویلای اسپانیایی معمولاً دارای نمای خارجی زیبا و جذاب است که شامل استفاده از رنگ‌های زنده و گرم، سقف‌های سفید یا قرمز، پنجره‌ها و درب‌های بزرگ با طرح‌های معقول و تزئینات سنتی است. داخل فضاهای ویلا نشان دهنده چیدمان باز، پذیرش آفتاب، توجه به جزئیات و استفاده از مصالح سنتی است. این فضاها معمولاً شامل سالن‌های بزرگ با سقف بلند، پذیرش مناسب نور طبيعي، کفپوش‌ های سنگ یا چوب، کوچکترین جزئيات تزئينات دست ساخت شده است. ویلای اسپانیایی معمولاً دارای فضاهای باز بزرگ و زیبا است که شامل حیاط داخلی، باغ‌ها، تراس‌ها و استخرها است. این فضاها معمولاً با استفاده از گل‌های رنگارنگ، درختان سبز و نورپردازی مناسب تزئین می‌شوند.

ویلا اسپانیایی

ویلا چیست؟

ویلا چیست؟

 ویلا چیست؟ ویلا (villa) را خانه‌هایی دور از شهرها و یا ساختمان هایی که اغلب در محیطی طبیعی با در خواست افراد مرفه جامعه و توسط معماران ساخته میشد، می نامیدند. در ابتدای امر، در ایتالیای باستان (رومیان) و سپس در دوره رنسانس شکل گرفت. در واقع رومیان ثروتمند دارای خانه هایی بودند که در حومه یا خارج شهرها شکل میگرفتند.

این ویلاها بزرگتر و دلبازتر از سایر خانه ها بود. با گذشت قرون متمادی، مفهوم ویلا تا قسمتی دچار تغییراتی شده است. و به خانه هایی که در درون و حومه شهرها و یا در باغ ها ساخته می شوند نیز گفته می شود. ویلاها ساختمان هایی هستند که عموما برونگرا بوده و نمایی از چهار طرف بنا را در پیش روی ببینده قرار می دهند. در زیر در خصوص طراحی و اجرای ویلا صحبت خواهیم کرد:

Read More

طراحی معماری خانه گوآردیولا

طراحی معماری خانه ای در اسپانیا 

خانه گوآردیولا:

تفکر در مورد مکان زندگی همیشه به عنوان هسته مرکزی روابط انسان و محیط بوده است . پیتر ایزنمن در این طرح برای یک خانه در مورد مفهوم حس مکان و چگونگی خانه تاثیر پذیری آن با ادراک متفاوت از جهان ، تحقیقاتی به عمل آورده است . وی از خطوط مکان خانه ها در محورهای کاردو و دکومانوس که از محور شهر سازی رمی هستند استفاده نموده .

Read More

طراحی و اجرایی ویلایی اسپانیایی

error: Content is protected !!

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107