Category طراحی ویلای پست مدرن

طراحی ویلا کلاسیک – پست مدرن


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/iranvira/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/video-playlist/widgets/video-playlist.php on line 1674

طراحی ویلا کلاسیک – پست مدرن

طراحی ویلای پست مدرن

ویلای پست مدرن

ویلای پست مدرن یک نوع معماری مدرن هستند که در دهه 1930 تا 1950 متداول شد. این نوع معماری برای اولین بار در آمریکا شکل گرفت و سپس به سراسر جهان گسترش یافت. ویلاهای پست مدرن برخلاف سبک های قبلی، از جمله نئو کلاسیک و آرت دکو، به استفاده از خطوط ساده، فضاهای باز و استفاده حداقلی از تزئینات شناخته شده‌اند.

ویژگی های ویلاهای پست مدرن عبارتند از:

1. خطوط ساده: در این معماری از خط های راحت و ساده استفاده میشود. خطوط عمودی و افقی به صورت راحت و منظم در طرح های بنا قابل تشخص است.

2. فضاهای باز: وجود فضاهای باز بین داخل و خارج بنا، چشم انداز طبیعی را به داخل منزل جذاب می‌کند و احساس اتصال با محیط بیرون را به ساکنان می‌دهد. پنجره های بزرگ، تراس ها و فضاهای باز دیگر، اجازه می‌دهد تا نور طبیعی و هوای تازه به داخل منزل نفوذ کند.

3. استفاده حداقل از تزئینات: در طراحی این نوع معماری از تزئینات کمتری استفاده شده است. جوانب ساده و کم تزئین در طرح بنای منزل به صورت قابل تشخص است.

4.استفاده از مصالح مدرن:  از مصالح مدرن و نوآورانه استفاده می‌شود. مصالح بکار گرفته در ساختار ان بتن، شیشه و فولاد می باشد.

ویلای پست مدرن

معماری زیبای خانه مادر ونچوری

خانه مادر ونچوری (پست مدرن)

خانه مادر ونچوری ، اولین ساختمان ساخته شده به سبک پست مدرن و نماد این معماری است. این خانه را رابرت ونچوری برای مادرش در سال ۱۹۶۲ در نزدیکی شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا در آمریکا ساخت، ونچوری در طرح خود از نمادهایی همچون بام شیبدار، پنجره ، قوس سر در ورودی و لوله دودکش استفاده کرد که در غرب از جمله در آمریکا، نمادها و نشانه های معماری یک خانه شمرده می شود. هر کس در غرب، در نگاه اول، این ساختمان را به عنوان یک خانه ی مسکونی تشخیص می دهد.

Read More

ویلا چیست؟

ویلا چیست؟

 ویلا چیست؟ ویلا (villa) را خانه‌هایی دور از شهرها و یا ساختمان هایی که اغلب در محیطی طبیعی با در خواست افراد مرفه جامعه و توسط معماران ساخته میشد، می نامیدند. در ابتدای امر، در ایتالیای باستان (رومیان) و سپس در دوره رنسانس شکل گرفت. در واقع رومیان ثروتمند دارای خانه هایی بودند که در حومه یا خارج شهرها شکل میگرفتند.

این ویلاها بزرگتر و دلبازتر از سایر خانه ها بود. با گذشت قرون متمادی، مفهوم ویلا تا قسمتی دچار تغییراتی شده است. و به خانه هایی که در درون و حومه شهرها و یا در باغ ها ساخته می شوند نیز گفته می شود. ویلاها ساختمان هایی هستند که عموما برونگرا بوده و نمایی از چهار طرف بنا را در پیش روی ببینده قرار می دهند. در زیر در خصوص طراحی و اجرای ویلا صحبت خواهیم کرد:

Read More

معماری فوق العاده ویلای کیدوساکی

خانه کیدوساکی

استفاده از فرم ومصالح مدرن در عین توجه به خصوصیات و اصول معماری سنتی ژاپنی موجب شده است تا خانه «کیدوساکی» یکی از شاخص‌ترین خانه‌های مسکونی توکیو گردد. این بنا توسط تادائو آندو معروفترین معمار بین‌المللی ژاپنی برای سه خانواده طراحی شده است و در آن یک زوج حوان به همراه والدین خود به طور مستقل زندگی می‌کنند.

مالک و کارفرمای این خانه «هیروتاکاکیدوساکی» که خود معمار برجسته‌ای در توکیو بوده است از طراحی خانه برای خود و خویشانش سرباز زد. وی دلیل این تصمیم خود را چنین توصیف نموده است: «اگر خود به طراحی خانه‌ای برای خود و خویشاوندانم می‌پرداختم، این امر ممکن بود باث شودکه آنها صریح وبی پرده تمایلاتشان را بروز ندهند اما زمانی که خود در رأس گروه کارفرما قراردارم تماس سعی خود رادر بازتاب دادن تمایلات یک یک افراد خانواده به معمار بنا خواهم کرد.»

Read More

سبک‌ های مختلف ویلا

آیا سبک‌های مختلف ویلا سازی را می‌شناسید؟

در این مقاله قصد داریم به مطالعه سبک‌ های مختلف ویلا بپردازی.

ویلای دوبلکس

در ویلاهای دوبلکس ساختمان در عین دو طبقه بودن، یک واحد کامل را شکل می دهد . مانند ساختمان های دو طبقه، از دو واحد مجزا تشکیل نشده است. در خانه های دوبلکس معمولا فضاهای عمومی و نیمه خصوصی مانند آشپزخانه، نشیمن و سرویس در طبقه پایین و فضاهای خصوص مانند اتاق های خواب و حمام در طبقه دوم قرار می گیرند. حفظ حریم در این نوع ویلاها بارزترین ویزگی است.

ویلای تریپلکس

خانه های تریپلکس مانند خانه های دوبلکس بوده با این تفاوت که دارای سه سطح هستند. فضاهای طبقات دوم و سوم میتوانند همچنان به عوان فضاهای خصوصی عمل کنند و فضای همکف به طور اختصاصی مخصوص مهمان باشد. ساخت این ویلاها در زمین هایی با شیب و در توپوگرافی ها طراحی زیبایی خواهد داشت.

Read More

error: Content is protected !!