Category طراحی ویلایی کوهستانی – اقلیم سرد

طراحی و اجرایی ویلای کوهستانی

طراح ویلای کوهستانی – اقلیم سرد

ویلای کوهستانی اقلیم سرد

ویلا کوهستانی اقلیم سرد مدرن یک نوع ساختمان مسکونی است که در مناطق کوهستانی با اقلیم سرد و برف‌زمستان قرار می‌گیرد. این نوع ویلا ها به طور عمده در مناطق کوهستانی و طبیعت‌نگر های آن مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحی و ساخت این نوع ویلا ها به منظور تأمین راحتی، استفاده بهینه از نور خورشید، جلب چشم و تطابق با محیط زیست صورت می‌گیرد.

طراحان و معماران در طول سال های گذشته، بسیار تلاش کرده‌اند تا با استفاده از فن آوری های پایدار، راحت ترین شکل حضور در مناظر طبیعت را بسازند. چالش های بسياري در سامان دادن يك خانه كوچك در كوچك ترين فضائي كه يك خانواده بايد در يك خانه داشته باشد وجود دارد. اما در طراحی و ساخت ویلاهای کوهستانی مدرن، این چالش ها به خوبی مدیریت میشود.

ویلا کوهستانی اقلیم سرد مدرن به طور کلی دارای ویژگی های زیر است:

1. استفاده از مصالح محلی: در ساخت و ساز و تزئینات داخلی، از مصالح محلی استفاده می‌شود. این عمل باعث تطابق بسیار خوب با طبیعت و منظره اطراف می‌شود.

2. استفاده بهینه از نور خورشید: در طراحی نمای خارجی، پنجره های بزرگ قرار داده شده تا نور خورشید به طور مناسب در داخل فضا پخش شود. همچنین، در طول روز، نور خورشید به عنوان گرمایش طبيعي بسيار كمك كننده است.

3. عایق حرارت: با توجه به اقليم سردي كوهستاني، عايق حرارتي بسيار مهم است.

 

ویلا کوهستانی

خانه R

خانه R

این خانه ای بر اساس فنداسون ستونی استوار است. این خانه در شهر شوندورف کشور آلمان ساخته شده است. کار معماری این سازه را شرکت آلمانی دلینگر انجام داده است. خانه R ،دارای ۳۸۰ استوانه اکریلیک بوده که در دیوارها قرار گرفته و باعث دید ارتباط قسمت بیرونی به داخلی میشود.

Read More

ویلای فاسانو در طبیعت بکر سواحل کشور برزیل

ویلای فاسانو در طبیعت بکر سواحل کشور برزیل طراحی شده است.
در نمای این ویلا از چوب، بتن و شیشه استفاده شده است. نورگیری فضای داخلی این ویلا از طریق شیشه های سرتاسری و پاسیوی مرکزی تامین می شود.

Read More

طراحی ویلای مدرن کوهستانی شیشه ای

طراحی ویلای مدرن کوهستانی شیشه ای

طراحی ویلای مدرن کوهستانی شیشه ای این ویلا شامل یک سبک زندگی معاصر است. این ویلا در کوهستان بوده و از پنجره ها وتراس شامل  دید پانوراما میباشد.  موادو مصالح به کار رفته در این ویلا، با دقت انتخاب شده  و بوم اورد می باشند .و شامل صخره های کوهستانی  که به طرز هنرمندانه ای برش کاری شده است . و در ترکیب با دیوارهای شیشه ای یکدست نمای زیباییرا از لحاظ بصری بوجود اورده و فضای خارج راو جلوه های طبیعت را به فضای داخل هدایت کرده است. هندسه ساده این بنا باعث استحکام هر چه بیشر این ویلای کوهستانی شیشه ای شده است و انعکاس سازه و نمای زیبای این ویلا در اب فضایی رویایی را برای ساکنان ایجاد و رهایی بخش است.

Read More

ویلا چیست؟

ویلا چیست؟

 ویلا چیست؟ ویلا (villa) را خانه‌هایی دور از شهرها و یا ساختمان هایی که اغلب در محیطی طبیعی با در خواست افراد مرفه جامعه و توسط معماران ساخته میشد، می نامیدند. در ابتدای امر، در ایتالیای باستان (رومیان) و سپس در دوره رنسانس شکل گرفت. در واقع رومیان ثروتمند دارای خانه هایی بودند که در حومه یا خارج شهرها شکل میگرفتند.

این ویلاها بزرگتر و دلبازتر از سایر خانه ها بود. با گذشت قرون متمادی، مفهوم ویلا تا قسمتی دچار تغییراتی شده است. و به خانه هایی که در درون و حومه شهرها و یا در باغ ها ساخته می شوند نیز گفته می شود. ویلاها ساختمان هایی هستند که عموما برونگرا بوده و نمایی از چهار طرف بنا را در پیش روی ببینده قرار می دهند. در زیر در خصوص طراحی و اجرای ویلا صحبت خواهیم کرد:

Read More

طراحی بسیار زیبای خانه ی صخره ای

طراحی خانه صخره ای

طراحی خانه صخره ای مشرف به دریای مدیترانه در کشور اسپانیا واقع شده است . طراحی خانه منطبق با توپوگرافی و شیب تند سایت است و هماهنگی جالبی را در طراحی خانه و هم در طراحی سازه پدید آورده است که در نتیجه باعث به حداقل رساندن استحکامات شده است.

Read More

طراحی معمارانه خانه ی دی بلاس

طراحی خانه کوهستانی

طراحی این خانه کوهستانی بر رأس رو به شمال تپه ای با مناظری رو به کوههای بیرون مادرید قرار گرفته است. که گزینه انتخابی برای یک فلات تهیه می کند. سکویی است از یک جعبه بتونی که جعبه ای شیشه ای با بامی ظریف و سفید رنگ از جنس فولاد سبک را بر دوش دارد.

Read More

تفاوت ویلا با خانه ی ییلاقی

تفاوت ویلا با خانه ی ییلاقی

خانه ییلاقی شبیه ویلا است اما با مساحت کوچک و فضای ساده تر طراحی شده است. برخی از خانه های ییلاقی نیز قابل جابجایی هستند. خانه ییلاقی به لطف مصالح بومی و طبیعی مانند سنگ و چوب و … باعث نزدیک شدن مردم به طبیعت می شود. معمولا خانه های ییلاقی در مناطق کوهستانی و جنگلی ساخته می شوند. و از طرف توریست ها و طبیعت نوردها و کوهنوردان همواره مورد استقبال قرار گرفته اند. سکونت کوتاه مدت در طبیعت و استفاده از مناظر بکر طبیعی می تواند آرامش و سلامت روح و جسم را به همراه داشته باشد. به همین خاطر خانه های ییلاقی مورد استقبال هستند.

Read More

error: Content is protected !!