Category طراحی ساختمان مسکونی مدرن

تفاوت بین نمای مدرن و کلاسیک

تفاوت نمای مدرن و نمای کلاسیک

تفاوت نمای مدرن و کلاسیک یک مسئله بسیار مهم در طراحی نمای یک ساختمان است که هر معمار و طراح برای طراحی و ساخت نمای ساختمان باید آن را بداند، نمای مدرن یا نمای کلاسیک به علت وجود تمایز در معماری مدرن و کلاسیک از یکدیگر متمایز هستند، نه تنها از نظر سبک و فرم، بلکه مواد مورد نیاز برای اجرای طراحی آنها با یکدیگر متفاوت است. تفاوت نمای کلاسیک و نمای مدرن کم و جزئی نیست و بسیار قابل بررسی است.به عنوان مثال، ساختمان‌های کلاسیک به موادی نیاز دارند که به راحتی در دسترس باشند، مانند آجر و الوار، در حالی که ساختمان‌های مدرن شامل موادی هستند که صنعتی‌تر هستند، مانند شیشه و فولاد.در ابتدا بهتر است طراحی نمای کلاسیک و نمای مدرن را بشناسیم و در مرحله بعد تضادهای آنها را بررسی کنیم.

 

Read More

طراحی نمای مدرن ساختمان(بخش اول)

طراحی نمای مدرن ساختمان با سایر نماها به خصوص نماهای کلاسیک بسیار تفاوت دارد، پیشنهاد ما این است که قبل از انتخاب نمای ساختمان خودتان مقاله تفاوت نما مدرن و نمای کلاسیک را مطالعه کنید و بعد از آن تصمیم خود را برای انتخاب سبک نما بگیرید. سبک مدرن به دلیل سادگی و خطوط تمیز جالبش مشهور است که از لحظه‌ای که به آن نگاه می‌کنید، تأثیر چشمگیری بر جای می‌گذارد. تصور کنید در حال رانندگی در مسیر خود هستید و با دیدن طراحی نمای مدرن ساختمان خودتان دوباره عاشق آن می شوید.
نمای مدرن ساختمانطراحی نمای مدرنطراحی نمای مدرن لوکس

از آغاز قرن بیستم، گرایش‌های بسیاری برای مهندسان پدیدار شد و کاملاً با تفکر مهندسی رایج قبل از خود متفاوت بود و بارزترین آن نما و دکوراسیون مدرن به دور از جزئیات بود. همانطور که می دانید برداشت های اولیه مهم است، بنابراین طراحی نمای خانه شما تضمین می کند که تا چه حد بیننده را جذب ساختمان شما کند.

طراحی نمای مدرن در رویتطراحی نمای مدرن ساختمانطراحی نمای مدرن ویلا

البته ایجاد یک طرح سفارشی و خاص برای خانه مدرن شما هرگز آسان نیست. مجبور هستید از یک معمار برای ترسیم و طراحی یک طرح کمک بخواهید، که این ممکن است بسیار پر هیجان و جذاب باشد، به خصوص برای کسانی که برای اولین بار خانه خرید می کنند.برای آشنایی بیشتر با سبک مدرن در نمای ساختمان ها میتوانید مقاله 100 طراحی معروف نمای مدرن دنیا را مطالعه کنید

نمای مدرن دوبلکس

نمای آپارتمان مدرن

طراحی نمای مدرن دوبلکس

 

تفاوت های اصلی طراحی نمای مدرن با نمای کلاسیک

 

تفاوت های اصلی طراحی نمای مدرن با نمای کلاسیک بسیار زیاد است.برخلاف نظر بسیاری از افراد یک نما بسیار بیشتر از یک پوسته محافظ برای یک ساختمان است. در واقع طراحی نمای ساختمان نه تنها خود ساختمان را مشخص می کند، بلکه بر محیط شهری نیز تأثیر می گذارد. و مهمتر آنکه طراحی نمای ساختمان با استانداردهای رو به رشد برای ساخت و ساز، با مقررات محلی و مقررات ملی مطابقت داشته باشد،و در کنار همه این موارد باید با نیازهای مشتری برای نگهداری، زیبایی شناسی و پایداری مطابقت داشته باشد.در نتیجه در اولین قدم شناخت سبک مورد نظر بسیار مهم می باشد.برخی از تفاوت های اصلی طراحی نمای مدرن با نمای کلاسیک در این مقاله گردآوری شده است.

طراحی نمای کلاسیک

معماری کلاسیک از یونان و روم باستان سرچشمه گرفته است و با تقارن، ستون‌ها، پنجره‌های مستطیل شکل و سنگ مرمر مشخص می‌شود. برای قرن‌ها، معماران از این تمدن‌ها تأثیر می‌گرفتند و آرمان‌های سنتی را در سبک‌های بعدی معماری گنجانده بودند. طلوع معماری مدرن زمانی آغاز شد که صنعت دستی با صنعتی سازی ماشینی جایگزین شد. معماران مدرن برای ابداع روش‌های ساختمانی تلاش کردند که بیشتر بر نحوه زندگی انسان‌ها در مقایسه با آنچه که زیبا می‌دانستند تمرکز داشتنمادین ترین سازه های کلاسیک معابد سنگی بزرگی هستند که بر اساس تقارن و نظم ساخته شده اند.مهمترین اصول طراحی سبک کلاسیک عبارت است از:

طراحی نمای کلاسیک ساختمان

1.ایجاد تقارن و تناسب در نمای ساختمان‌های با طراحی کلاسیک معمولاً متقارن هستند و دارای عناصری مانند ستون‌ها و پنجره‌ها هستند که به طور مساوی از هم فاصله دارند.
2.وجود ستون ها
3.وجود ایوان جلویی در ساختمان و قرار گرفتن درب معمولا در مرکز خانه
4.استفاده از مصالح ساختمانی بادوام. مانند سنگ تراورتن ،مرمر،گرانیت، بتن
5. وجود نقوش تزئینی در ساختمان

به طور خلاصه، معماری کلاسیک بر روی ستون‌ها، تقارن و تناسب، در میان سایر قوانین طراحی تمرکز می‌کنند تا ساختمان‌هایی مانند ساختمان کنگره ایالات متحده و ساختمان دیوان عالی ایالات متحده ایجاد کنند.

نمای کلاسیک ساختمان

طراحی نمای مدرن

طراحی نمای مدرن سبکی از ساختمان است که بر خلاف سبک کلاسیک بر عملکرد و یک فرم ساده بیش از تزئینات تأکید دارد. این سبک از طراحی، از خانه‌های با تزئینات زیاد فاصله گرفته است و معمولا شامل خطوط تیز و تمیز است.برخی از ویژگی های طراحی سبک مدرن به شرح ذیل می باشد.

طراحی مدرن

1.خطوط تمیز ،با بافتی صاف و یکدست
2.استفاده از شیشه خواهید برای داشتن نور طبیعی کافی.
3.پلان های باز و وسیع ،در عین حال کاملاً مشخص
4.استفاده از مصالح ساختمانی مدرن و سنتی. مانند: فولاد، بلوک بتنی، آهن و شیشه چوب، آجر و سنگ که به روش های ساده تری برای نشان دادن زیبایی طبیعی خود از آنها استفاده می شود.
5.ارتباط با محیط بیرون و در نطر گرفتن محیط زیست اطراف
6.ایجاد طرح های نامتقارن فاقد هرگونه تزئین اضافی

طراحی نمای ساختمان

هزینه های طراحی نمای مدرن و اجرای آن

هزینه طراحی نمای مدرن و اجرای آن به عوامل متعددی بستگی دارد که تمام این موارد به طور کامل و تخصصی باید بررسی شوند تا به یک برآورد کلی از هزینه های جاری در روند انجام پروژه دست یافت.برخی از موارد که در تعیین هزینه ها نقش اساسی دارند به شرح ذیل می باشد:

متراژ و مساحت پروژه
نوع متریال مصرفی در پروژه
کیفیت متریال انتخابی
گروه های اجرایی پروژه
سبک اجرای نما

طراحی نمای مدرن ساختمانطراحی نمای مدرن

طراحی نمای بیرونی ساختمان مدرن

نمای ساختمان تنها جنبه فنی ساختمان را منعکس نمی کند، بلکه سبک و فرهنگ حاکم بر مکان و حتی دورانی که به آن تعلق دارد را در بر می گیرد، بنابراین امروزه مهندسان به شدت برای نوآوری و طراحی نماهای مدرن با هم رقابت می کنند.معماری مدرن به طور اساسی توسعه یافته و مفاهیم و روش‌های آن و حتی مصالح ساختمانی را تغییر داده است که باعث تنوع فراوان در شکل‌گیری نماها از جمله اشکال غیرعادی و تکنیک‌ های عجیب‌ تر شده است.
طراحی نمای مدرن ساختمانطراحی نمای مدرن ویلاییطراحی نمای بیرونی مدرن ساختمان مسکونی
برخلاف آنچه در دوره‌های قبل حاکم بود، که ساختمان‌ها، به‌ویژه نماها، برای برجسته‌کردن شکوه ساختمان و جلوه خود به تزئینات زیاد و شلوغ وابسته بودند، اما اکنون تمرکز معماران در طرح‌ ریزی و برنامه ریزی برای ایجاد یک نما تغییر کرده و  کاربردی تر شده است.بدین ترتیب نماها از سیستم های قدیمی و کلاسیک جدا شده و در مواجهه با چالش های مختلف مهندسی به نوع مدرن تر و موثرتر ملحق شدند.مهندسین انواع مختلفی از نمای مدرن  از جمله نماهای Curtain Wall را ایجاد کردند که این روند به دلیل پیشرفت سبک مدرن در ساختمان مدرن رواج یافت.بنابراین لازم است ارزیابی بر اساس زیبایی نما و میزان تزئینات هنری آن به اینکه آیا نما به اهداف اقتصادی خود می رسد و آیا همگام با توسعه و فناوری های روز و تناسب آن با محیط و فرهنگ است، تغییر یابد.
نمای مدرن خانهطراحی نمای بیرونی ساختمان مدرن

اصول طراحی نمای مدرن مسکونی

اصول و قواعد طراحی نمای مدرن، کلاسیک یا رومی ساختمان مسکونی با توجه به قوانین کمیته نمای منطقه یا آن شهر تعیین می شود به طور مثال شما نمیتوانید نمای ساختمان را به طور کامل شیشه ای یا فلزی طراحی کنید یا این امکان را ندارید که از مصالح مختلف و متفاوت زیادی استفاده کنید و نهایتا این اجازه را دارید که  4 نوع از آنها استفاده کنید.قوانین و مقررات با توجه به زیبایی شهری هر منطقه کمی متفاوت است و شما حتما باید آن ها را بدانید.سعی کنید نمای ساختمان شما با ساختمان های مجاور همخونی داشته باشد.این نوع نماها بسیار ساده بدون تزئینات بیش از حد هستند و استفاده از خطوط عمودی و افقی به اندازه ای که باعث شلوغی نشود انتخاب خوبی می تواند باشد.میتوانید از مصالحی مانند شیشه، فلز، کامپوزیت، HPL، ترموود و بسیاری دیگر استفاده کنید.
طراحی نمای مدرن مسکونیمراحل طراحی نمای مدرن مسکونیطراحی نمای مدرن ساختمان مسکونیطراحی نمای مدرن مسکونی

اصول طراحی نمای مدرن

امروزه نماهای معماری مدرن مرحله جدیدی را پشت سر می گذارند که در آن تمامی راه حل های مهندسی موجود که فراتر از زیبایی شناختی، بلکه کاربردی و محیطی هستند را در بر می گیرد و همه این تغییر در دنیای معماری ناشی از انقلاب فنی بود که تحقق پیچیده ترین ایده های طراحی را از نظر سیستم ها، دستگاه ها یا حتی مصالح ساختمانی ساده کرد.دور شدن از دکوراسیون و فراوانی جزئیات و کار بر روی اصل سادگی در اشکال، چه برای کل ساختمان و چه برای نما و تمایز ساختمان مدرن از نظر مصالح به کار رفته در پنجره ها و درها و … با سایر سبک های مجلل.

اصول طراحی نمای ویلا مدرن

مدرن بودن مصالح و تکنیک های مورد استفاده در ساخت و ساز، به عنوان مثال تکیه بر ستون های آهنی در ساخت سازه، در حالی که از بلوک های بتنی به عنوان مصالح تکمیلی استفاده می شود و همچنین استفاده از تکیه گاه های آهنی در وسط ستون ها.

طراحی نمای آپارتمان مدرن

طراحی نمای مدرن ساختمان چه ویژگی هایی دارد؟

اصلی ترین ویژگی نمای مدرن ساختمان این است که نماهای مدرن دیگر به دلایلی طراحی نمی شوند که ساختمان و معماری را به شکلی مجلل و زیبا نشان دهند، بلکه فراتر از آن رفته اند تا به عنصری کاربردی تر در جهت هدف ساخت و ساز و  آسایشی که به آن ارائه می شود تبدیل شوند.باید دانست که امروزه نیازها و توقعات افراد تغییر کرده است در نتیجه نوع فضای زندگی آنها هم باید بروز و کاربردی باشد.اصلی ترین ویژگی‌ نماهای مدرن این است که علاوه بر زیبایی و سادگی طراحی، حداکر کاربری و اقتصادی ترین حالت ممکن را داشته باشد.

طراحی نمای مدرن ساختمان چه ویژگی هایی داردمعماری نمای مدرن ویلا

خطوط مستقیم در طراحی نمای مدرن

خطوط مستقیم یکی از بزرگترین ویژگی نمای مدرن است. که آن را از سبک های قبلی، آراسته و پر از جزئیات، مانند باروک، جدا می شوند.با وجود خطوط مستقیم و مشخص، پروژه ظرافت پیدا می کند، کاربردی تر و قابل دسترس تر می شود.

طراحی نمای مدرن ویلا خطوط مستقیم در طراحی نمای مدرن

تابش نور طبیعی در نمای مدرن

یکی از دغدغه های اصلی معماران مدرنیست اطمینان از ورود نور طبیعی به خانه ها و البته انعکاس آن در نمای خانه بود. این نیاز باعث می شود نماهای مدرن دارای پنجره ها و بازشوهای وسیعی باشند که معمولاً با شیشه پوشانده می شوند و با تکیه بر ایده ارتباط بصری بین فضای داخلی ساختمان و نما و محوطه بیرونی در این سبک مهندسان به طور گسترده از شیشه استفاده می کنند و از یک طرف مناطق وسیعی را برای ایجاد منظره ای فوق العاده در بر می گیرند و دلیل دوم تامین بیشترین میزان نور طبیعی است.

اجرای نمای ویلا
نمای مدرن ویلا

رنگ های خنثی در نمای مدرن ساختمان

اصول طراحی نمای مدرن تقریباً همیشه با استفاده از یک پالت رنگی خنثی و هوشیار مشخص می شود.اما فریب نخورید که در اینجا فقط سایه های سفید، سیاه و خاکستری مناسب است. رنگ های دیگر نیز مورد استقبال قرار می گیرند، فقط در این مورد، کمتر اشباع و بسته تر هستند. به عنوان مثال، در مورد رنگ های آبی تیره.

طراحی نمای مدرن

شیشه ها در طراحی نمای مدرن

وقتی به نماهای شیشه ای پیوسته بزرگ فکر می کنیم، اغلب سازه هایی مانند آسمان خراش ها و ساختمان های تجاری وارد ذهن ما می شوند. با این حال، خانه های مسکونی مدرن به راحتی می توانند نمای شیشه ای داشته باشند.شیشه علاوه بر ایجاد نور در فضای داخلی اقامتگاه، همچنان به پروژه ظرافت می بخشد و لمس تمیزی که در این نوع معماری رایج است.

طراحی نمای مدرن باغ ویلا

چوب در نمای مدرن ساختمان

چوب ماده ای جاودانه است و به خوبی در بسیاری از سبک ها از جمله سبک مدرن حرکت می کند.پیشرفت در مواد چوبی و تکنیک های طراحی باعث شده است که توجه به نمای مدرن چوبی برای ساختمان های خصوصی، عمومی و تجاری به طور یکسان افزایش یابد.ساختمان‌ها و سازه‌های چوبی مدرن امروزی از نظر ظاهر و یکپارچگی ساختاری بسیار خوب طراحی شده‌اند. موادی مانند چوب اصلاح شده به معماران کمک کرده است تا در نحوه استفاده از چوب واقعی در طرح های خود آزادی و خلاقیت پیدا کنند. با گنجاندن چوب اصلاح شده در طرح های خود، به راحتی می توانید گرما و زیبایی را بدون نگرانی بابت دوام یا نگهداری پرهزینه به طراحی های خود اضافه کنید.

نمای مدرن ساختمانطراحی نمای مدرن ساختمان مسکونی

مخلوط مواد به همراه سنگ در طراحی نمای مدرن

در بیشتر موارد استفاده از سنگ های ساختمانی در نمای مدرن ساختمان به شدت بر زیبایی ساختمان می افزاید، نماهای مدرن ترکیبی از مواد را برای ایجاد کنتراست و ایجاد حجم و بافت به ارمغان می آورند. یک مثال خوب ترکیبی از چوب و سیمان سوخته است که در کنار هم راحتی، مدرنیته و پیچیدگی را می‌افزایند. ترکیب سنگ و شیشه نیز بسیار محبوب است.
طراحی نمای خانه مدرن

متریال نمای مدرن ساختمان

برای اجرای نمای مدرن ساختمان از متریال و مصالح نسبتا جدیدی استفاده می شود که برخی از آنها عبارتند از سنگ، سیمان، شیشه کرتین وال، کامپوزیت، چوب، سرامیک، مونولیت، فایبرسمنت برد، آجر، ترموود و HPL که قطعا میدانید در ایران از تمام این متریال استفاده نمی کنند، زیرا باید طبق قواعد کمیته نما ساختمان را طراحی و اجرا کنیم.
طراحی نمای ویلا مدرن لاکچری
طراحی نمای مدرن دوبلکس ساختمان

طراحی نمای مدرن ویلا

ویلاهای مدرن اغلب به لطف اشکال فانتزی و خلاقانه ظاهری جوان و جدید دارند و در طراحی آنها از پنجره های شیشه ای بزرگ برای استفاده حداکثری از منظره طبیعت استفاده می کنند. معماری مدرن به دنبال هماهنگی با طبیعت است،که این موضوع در اکثر  طراحی های امروزی دیده میشود.رنگ به ویلای شما کمک می کند تا منحصر به فردتر باشد و زیبایی خانه را ایجاد کند.

طراحی نمای ویلا مدرن دوبلکس
بنابراین، اگر به رنگ های خنثی علاقه دارید سبک مدرن برای طراحی ویلای شما بسیار مناسب است و اگر اهل سادگی هستید و می خواهید ویلای شما هم به همین سبک باشد، می توانید سبک مدرن را انتخاب کنید که این استایل از همگی ساده تر است؛ اما از لوکس بودن کمتری برخوردار نیستند.

اجرای نمای ویلا در ایران

طراحی ویلای مدرن در قرن بیستم متولد شد و پس از جنگ جهانی دوم به شدت توسعه یافت. این سبک معماری غالب برای ساختمان های قرن بیست و یکم در نظر گرفته می شود. مرجع این سبک “هرچه ساده تر بهتر” نیز شناخته می شود. سبک نمای مدرن به معماران فضای خلاقانه بزرگی می دهد.چیدمان فضاهای محدب و تورفتگی به صورت هوشمندانه و حساب شده به صاحب این ویلا مدرن زاویه دید وسیعی داده است که می تواند در هر زمان و هر مکان فضای بیرون را ببیند.

اجرای نمای مدرن ویلا

طراحی نمای مدرن ساختمان(بخش دوم)

طراحی نمای مدرن اپارتمان

نمای ساختمان اولین سرنخی است که به ما می گوید سازه چیز خاصی برای ارائه داردیا نه. یک نمای مدرن نشان دهنده دیدگاه خلاق معمار و تمایل به تحت تاثیر قرار دادن افراد است.هنگامی که صحبت از طراحی نمای مدرن اپارتمان می شود، مهم است که مطمئن شوید طراحی به خوبی با محیط اطراف ترکیب می شود زیرا رو به محوطه عمومی است.

طراحی نمای مدرن ساختمان مسکونی
اجرای نمای مدرن آپارتمان

طراحی نمای مدرن دوبلکس

چه به دنبال طراحی خانه دوبلکس برای سرمایه گذاری ملک هستید و چه به عنوان یک فضای زندگی اضافی برای خانواده، مطمئن شوید که بهترین انتخاب باشد.این سبک از طراحی نما بیشتر برای ویلاها اجرا می شود و اگر به برخی از شهرک های مسکونی و تفریحی در شمال کشور توجه کنید این مدل نماها را خواهید دید، البته مهم است که وقتی برای طراحی نما تصمیم میگیرید توجه داشته باشید که پروژه های مجاور هم به همین سبک طراحی شده باشند تا زیبایی و تناسب هم رعایت شود.

طراحی نمای دوبلکس ویلا
نمای مدرن دوبلکس ویلا

طراحی نمای ساختمان مدرن شیشه ای

از زمان ساخت اولین معماری شیشه ای، کاخ کریستال در سال 1851، نماهای شیشه ای در معماری مدرن تبدیل به یک هنجار شده است.در واقع، این بنا بستر آزمایشی برای تکنیک‌های شیشه و آهن بود که جوزف پکستون برای شاهکار خود از آن استفاده کرد.باغبان، معمار و مهندس مشهور انگلیسی برای اولین بار شیشه را از گلخانه به حوزه معماری آورد.

طراحی نمای ساختمان مدرن شیشه ای
نمای ساختمان مدرن شیشه اینمای مدرن شیشه ای

سنگ نمای مدرن

سنگ نمای مدرن برای جذب بیشتر مشتری است.سنگ ها به دلیل دوام و جذابیت زیبایی که دارند همیشه در طراحی معماری و ساخت ساختمان ها محبوب بوده اند.در دنیای امروزی به لطف پیشرفت هایی که هم در تکنولوژی و هم درعلم حاصل شده است، انواع سنگ ها در ساخت نمای ساختمان ها و تزئینات داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.هنجارها و قوانین معماری مدرن را می توان در طراحی و اجرای نمای سنگی مدرن خلاصه کرد.

سنگ نمای مدرن

سادگی از ویژگی های بارز طراحی معماری مدرن است. بر خلاف سبک کلاسیک، استفاده از سنگ نما به طور معمول از استفاده از مواد یکنواخت و تک رنگ اجتناب می کند. در عوض، از انواع سنگ های نما استفاده می شود که هر کدام هماهنگی ها و هارمونی های منحصر به فرد خود را دارند.

سنگ نمای مدرن ساختمانسنگ در نمای مدرن

بهترین نمای مدرن در ایران

بهترین نماهای مدرن در ایران و به خصوص تهران را با هم بررسی خواهیم کرد و متوجه می شویم که این نماهای برتر اثر کدام استدیو یا معمار می باشد.در سالهای اخیر نمای مدرن به دلیل علاقه بیشتر افراد به سادگی و جزئیات کم بسیار پرطرفدار شده و بعض یاز این نماها بسیار خاص و جذاب و البته منحصر به فرد هستند.

طراحی نمای مدرن ساختمان اداری ویرا

معمار: استدیو علیدوست و همکاران
موقعیت مکانی: ایران، تهران، یوسف آباد
سال ساخت: 1398

نمای ساختمان اداری ویرا
نمای مدرن ساختمان اداری ویرا
طراحی نمای مدرن ساختمان اداری ویرا، توسط معمار شهاب علیدوست و سونا افتخاراعظم در محله یوسف آباد تهران با مساحت 10000 متر مربع اجرا شده است.این ساختمان دارای 8 طبقه اداری و 6 طبقه پارکینگ و 3 واحد تجاری می باشد.

طراحی نمای مدرن ساختمان اداری ویراطراحی نمای ساختمان اداری ویرا

نمای مدرن مجتمع تجاری اکسین

معمار: استدیو معماری فرم نو
موقعیت مکانی: ایران، مشهد، شهرک غرب (قاسم آباد)، چهارراه مخابرات
سال ساخت: 1397
طراحی نمای مدرن مجتمع تجاری اکسیننمای مجتمع تجاری اکسین

نمای مدرن مجتمع تجاری اکسین ، توسط استودیو معماری فرم نو درشهر مشهد اجرا شده است.احسان شیخ الحرم و جعفر اعرابی معماران اصلی این پروژه بودند.این مجتمع در 10 طبقه ساخته شده است که شامل 3 طبقه پارکینگ،فضای تفریحی،تجاری،تشریفاتی و خدماتی می باشد.

نمای مدرن مجتمع تجاری اکسین

نمای ساختمان مسکونی شریفی ها

معمار: علیرضا تغابنی
موقعیت مکانی: ایران، تهران، دروس
سال ساخت: 1391
طراحی نمای ساختمان شریفی هاطراحی نمای خانه شریفی هانمای خانه شریفی ها

نمای ساختمان مسکونی شریفی ها زمانی که توسط علیرضا تغابنی معمار معروف طراحی شد برای همه جذاب و هیجان انگیز بود.خانه شریفی ها در 7 طبقه ساخته شده است و نمای آن به صورت متحرک می باشد.به دلیل محرک بودن این خانه به خانه محرک و خانه چرخان هم معروف است.امکانات کامل از جمله روف گاردن،طبقه اختصاصی برای دفترکار و فضای بازی کودکان این خانه را ویژه و جذاب تر کرده است.

اجرای نمای متحرک خانه شریفی ها

طراحی نمای مدرن ساختمان مسکونی نیاوران

معمار: شرکت مهندسان مشاور مرمت و معماری زندیگان
موقعیت مکانی: ایران، تهران، شمیران
سال ساخت:1384
طراحی نمای ساختمان مسکونی نیاورانطراحی نمای مدرن ساختمان مسکونی نیاوران

طراحی نمای مدرن ساختمان مسکونی نیاوران توسط محمدرضا نیکبخت با همکاری شهرام بهزادیان٬ بهزاد حیدری٬ حامد بدری احمدی و مهتا حیدری انجام شده که به همین علت به خانه نیکبخت هم معروف می باشد.این مجتمع که دارای 30 واحد مسکونی با امکانات رفاهی می باشد یکی از پرطرفدارترین ساختمان های تهران می باشد.

نمای مدرن ساختمان مسکونی نیاوران

نمای مدرن ساختمان ارغوان تهران

معمار: استدیو علیدوست و همکاران
موقعیت مکانی: ایران، تهران
سال ساخت: 1397
نمای مدرن ساختمان ارغوان تهرانطراحی نمای مدرن ساختمان ارغوان تهران

نمای مدرن ساختمان ارغوان توسط تیم شهاب علیدوست طراحی و اجرا شده است.این نمای مدرن از معماری ایرانی الهام گرفته است و آجر متریال اصلی این نما می باشد.این پروژه 4 طبقه دارد و دارای یک روف گاردن عالی و مدرن می باشد و یکی از معروف ترین نماهای مدرن تهران می باشد.

روند طراحی ساختمان های مدرن در سال 2021

روند طراحی ساختمان های مدرن در سال 2021

آیا چگونگی ساخت و معماری ساختمان های موفق را زیر نظر داشته اید؟

این مقاله دربرگیرنده چند مهم است که با این سرفصل ها ساختمان مورد بررسی واقع شده است:

  1. مصالح مورد استفاده و ساختار آن
  2. بلوک های شیشه ای
  3. طراحی فضاهای داخلی
  4. ترکیب معماری و طبیعت
  5. رنگ ها
  6. راه حل های هوشمند و برنامه ای

Read More

معماری و هنر

آیا تا به حال به رابطه میان معماری و هنر فکر کرده‌اید؟

هنر و معماری در زمانی که انقلاب صنعتی شروع شد و به اوایل قرن بیستم رسید با سبکی آوانگارد برخورد کرد که توانست در جامعه به نوعی دیگر دیده شود. ادغام هنر و معماری توانست به نقدی اجتماعی بدل شود. این رابطه نزدیک بین معماری و هنر را می‌توان در آثار معماران بزرگی مانند لوکوربوزیه، میس وند روهه و اسکار نیمایر مشاهده نمود.

هنر توانست جامعه آن روز که از جنگ به وجود آمده بود را با مسائل دیگه پیوند دهد. توانست مردم را برای بیان کردن مسائل عاطفی در جامعه کمک کند و دیدی انتقادی را منتقل کند. معماری توانست در ادغام با هنر علاوه بر نمایش گونه‌ای از ساختمان و بنا احساس را نیز به منصه ظهور برساند.

Read More

اشنایی با انواع نمای ساختمان

اشنایی با  انواع نماهای ساختمان

اشنایی با انواع نمای ساختمان یکی از اجزاء بسیار مهم ساختمان است. برخی از عملکردهای نما و عوامل مؤثر در نماسازی عبارتند از:

۱- نما و حفاظت

ابتدایی‌ترین و حتی از لحاظ قدمت اولین وظیفه‌ای که نما عهده‌دار گردید، حفاظت بود. انسان‌ها برای حفاظت از عوامل جوی و اقلیمی، برای خود فضایی را به نام خانه ایجاد کردند. عدم وجود منفذ در ساختمان گرچه جلوی باد، باران، گرما و سرما را می‌گرفت، ولی ساختمان را از نور و تهویه لازم محروم می‌کرد. هرچه نیاز به این مواهب زیادتر شد، نیاز به ایجاد روزنه در دیواره ساختمان افزایش یافت و در نتیجه نیاز به پوسته دیگری به نام نما جهت حفاظت بیشتر، به وجود آمد.

Read More

طراحی ساحتمان مسکونی مدرن

error: Content is protected !!

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107