Category طراحی ساختمان با کاربری فرهنگی

کلود سنتر چین

نمای مدرن کلود سنتر چین

نمای مدرن کلود سنتر چین یا ساختمان ابری توسط استودیوی معماری MAD طراحی شده و از سال 2021 این پروژه شروع شده است. و در حال حاضر در مرحله اجرا میباشد. مرکز ابر به عنوان یک مرکز فرهنگی چند منظوره در شمال شرقی چین، جایی که برای جامعه هنری و فرهنگی آرانیا ایجاد شده است، واقع خواهد شد. این استودیو معماری گفت که این مرکز به گونه ای طراحی شده است. که شبیه یک ابر شناور در کنار دریا باشد. سقف شیاردار و چرخان که یادآور یک کهکشان است. و در سراسر طراحی داخلی فضای چند منظوره کشیده شده و با نورپردازی و نورگیرهای تعبیه شده در شیارهای آن به سمت آسمان امتداد می یابد.

معماری: دفتر معماری MAD Architects
سال ساخت: در حال ساخت
موقعیت جغرافیایی: چین (China)

Read More

معبد لوتوس هند

نمای معبد لوتوس هند

ساختمان با کاربری فرهنگی

نمای معبد لوتوس هند و معماری داخلی آن  توسط فریبرز صهبا در شرق محل نهرو، به شکل گل نیلوفر آبی ساخته شده و آخرین معبد از هفت معبد بزرگ بهایی است که در سراسر جهان وجود دارد. معبد نیلوفر آبی هند در سال 1986 تکمیل شد و در میان باغ های سرسبز محوطه سازی شده قرار دارد.این سازه از سنگ مرمر سفید خالص تشکیل شده است. پیروان هر دینی می توانند از معبد دیدن کنند و دعا کنند.

Read More

نمای کلیسای مدرن جامع برزیل

نمای کلیسای مدرن جامع برزیل

نمای کلیسای مدرن جامع برزیل که یک کلیسای کاتولیک رومی و یکی از ساختمان های عمومی در پایتخت برزیل است. توسط معمار اسکار نیمایر طراحی و در سال 1970 تکمیل شده است.ارتفاع آن 40 متر است و می تواند تا 4000 نفر را در خود جای دهد. این سازه با سقف شیشه ای خود توسط 16 ستون فولادی منحنی که هر کدام 90 تن وزن دارند پشتیبانی می شود.

معماری: اسکار نیمایر
سال ساخت: 1970
موقعیت جغرافیایی: برزیل (Brazil)

Read More

ساختمان چند عملکردی با کاربری فرهنگی

ساختمان چند عملکردی با کاربری فرهنگی

ساختمان چند عملکردی با کاربری فرهنگی چیست؟

ساختمان های چند عملکردی با کاربری فرهنگی، ساختمان هایی هستند که برای انجام فعالیت های مرتبط با فرهنگ و هنر به کار می روند.

این ساختمان ها معمولاً شامل فضاهای مختلفی مانند نمایشگاه ها، تئاترها، سینماها، کتابخانه ها و موزه ها است. ساختمان های چند عملکردی با کاربری فرهنگی به عنوان قطب های فرهنگی در جوامع شناخته می شوند. آنها جایگزین مناسب برای ترویج و حفظ اصالت فرهنگ و تاریخ است. این ساختمان ها به علاوه اینکه به جامعه اجازه می دهند تجارب آموزشی و سرگرم کننده را تجربه کنید، بلکه در جذب گردشگران نقش مؤثر دارند.

سادگی طرح بستة سودآور بودة و همچنین توانایی ارائة خدمات متنوع برای جامعه، ساختمان های چند عملکردی با کاربری فرهنگی را به گزینه ای مناسب برای ساخت و توسعة شهرها تبدیل کرده است. این ساختمان ها معمولاً در مکان های مرکزی و قابل دسترس قرار دارند تا به جامعه اجازه داده شود به راحتی از آنها استفاده کنند.

به طور کلی، ساختمان های چند عملکردی با کاربری فرهنگی نقش مؤثر و حائز اهمیت در حفظ و نشر فرهنگ و هنر در جامعه دارند. آنها فضای مناسب برای بروز خلاقیت، آموزش، تفریح و تجسم هستند و به جامعه اجازه می دهند به صورت فعال در فعالیت های فرهنگی شرکت کنید.

error: Content is protected !!