Category طراحی ویلایی جنگلی – اقلیم گرم و مرطوب

طراحی ویلایی جنگلی – اقلیم گرم و مرطوب

ویلا جنگلی – اقلیم گرم و مرطوب

ویلا جنگلی اقلیم گرم و مرطوب

در ایران در فرهنگ عامه معمولاً به خانه‌هایی که نمای چهار طرف داشته باشند یا سقف شیب‌دار داشته باشند خانه‌های ویلایی گفته می‌شود و در شمال ایران به خاطر اقلیم مرطوب اکثر خانه‌ها به صورت ویلایی ساخته می‌شدند و با گسترش شهرها از تعداد ویلاها در مراکز شهرها کاسته شد ولی در حومه و شهرک‌های ویلاها به چشم می‌خورند.ویلا جنگلی اقلیم گرم یک نوع ساختمان است که ادر مناطقی با اقلیم گرم و مرطوب طراحی میشوند. از این ویلا ها برای بهره برداری از شرایط اب و هوایی خاص منطقه نیز میتوان استفاه کرد. برای طراحی و ساخت ویلاهای جنگلی میبایست به عوامل زیر توجه کرد:

1. جغرافیای منطقه: قبل از شروع به ساخت، باید جغرافیای منطقه را بشناسید. عامل‌های مانند دما، رطوبت، بارش، نور خورشید و جهت باد بسیار مهم هستند.

2. استفاده از منابع طبیعی: در ساخت و تجهيزات داخلي ويلا، باید از منابع طبيعي محلي مانند نور خورشيد، باد و آب استفاده شود. این شامل طراحی مناسب پنجره‌ها برای بهره‌برداری از نور خورشید، استفاده از سیستم‌های جذب آب باران و استفاده از تکنولوژی‌های صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی است.

3. ساختار ساختمان: ساختار ساختمان باید به گونه‌ای باشد که بتواند با تغییرات دما و رطوبت سازگار باشد. استفاده از مصالح مقاوم در برابر رطوبت، عایق حرارتی مناسب و همچنین تهویه مناسب در داخل ساختمان از جمله عوامل مورد نظر است.

4. طرح فضای داخلی: در طرح فضای داخلی و تجهيزات داخلي ويلا، باید به جذابيت ظاهري و همچنین راحتي و آسايش ساکنان توجه شود.

ویلا جنگلی

معماری پایدار-خانه پایدار

خانه پایدار

خانه ی پایدار توسط گروه ZED مخفف (Zero Energy Design) طرح خانه ای را با سه اتاق خواب ، هال ورودی و فضای نشیمن و آشپزخانه و محل سرو غذا در دو طبقه طراحی شده است که با نمای نارنجی و قرمز خود بسیار جلب توجه می کند. اما همانطور که از نام این گروه بر می آید این خانه کاملا سبز است به این معنی که ۲.۴ کیلو وات انرژی با قدرت سلول های خورشیدی تولید شده بر روی سقف این خانه می تواند سیستم آب گرم، گرمایش کلی خانه، تهویه هوا و بقیه نیازهای آن را تامین کند.
علاوه بر این عایق های فوم به کار رفته در خانه و دیواره های پوشش شده با چوب سرو، کفپوش بامبو، دیواره های کامپوزیتی طوفان گریز، سیستم روشنایی کم مصرف و … از دیگر دلایل سبز بودن این خانه است.

Read More

طراحی فوق العاده خانه برج

خانه برج در نزدیکی دریاچه در کنار یک معدن غنی سنگ آهک ساخته شده است و همچنین یک دریاچه در کنار سایت مجموعه قرار دارد این ویلای مسکونی بسیار زیبا برای تابستان قابل استفاده می باشد.

حجم کلی بنا شامل چند کابین است که در نتیجه یک مکعب بزرگ را تشکیل داده و یکی از کابین ها نیز بر روی شیب قرار گرفته که در مجموع این ساختمان دارا ییک اتاق بزرگ و یک اتاق خواب کوچک ، آشپزخانه ، هال و بالکن بزرگ رو به آب است.

Read More

طراحی معماری خانه ای زیبا برای اب و هوای مرطوب

ویلای جنگلی با اقلیم معتدل

این ویلای جنگلی با اقلیم معتدل به صورت ارگانیک گسترش یافته تا پاسخگوی نیازهای مشتری باشد که سفارش ساخت بنا را در یک سایت ۷۰۰۰ متری داده است که اطراف سایت با درختهای کاج سفید پناه شده است.استفاده از متریال با کیفیت و اقتصادی از موارد مهم در توجه به طراحی بود.توجه به مواد و مصالح مناسب بدلیل اقلیم مرطوب منطقه بوده واستفاده  زیاد از چوب بدلیل بوم اورد بودن و نزدیکی بنا به جنگل است.

Read More

ویلا چیست؟

ویلا چیست؟

 ویلا چیست؟ ویلا (villa) را خانه‌هایی دور از شهرها و یا ساختمان هایی که اغلب در محیطی طبیعی با در خواست افراد مرفه جامعه و توسط معماران ساخته میشد، می نامیدند. در ابتدای امر، در ایتالیای باستان (رومیان) و سپس در دوره رنسانس شکل گرفت. در واقع رومیان ثروتمند دارای خانه هایی بودند که در حومه یا خارج شهرها شکل میگرفتند.

این ویلاها بزرگتر و دلبازتر از سایر خانه ها بود. با گذشت قرون متمادی، مفهوم ویلا تا قسمتی دچار تغییراتی شده است. و به خانه هایی که در درون و حومه شهرها و یا در باغ ها ساخته می شوند نیز گفته می شود. ویلاها ساختمان هایی هستند که عموما برونگرا بوده و نمایی از چهار طرف بنا را در پیش روی ببینده قرار می دهند. در زیر در خصوص طراحی و اجرای ویلا صحبت خواهیم کرد:

Read More

طراحی معماری خانه ای زیبا

طراحی ویلای جنگلی

این پروژه به صورت ارگانیک گسترش یافته تا پاسخگوی نیازهای مشتری باشد. که سفارش ساخت بنا را در یک سایت ۷۰۰۰ متری داده است که اطراف سایت با درختهای کاج سفید پناه شده است. استفاده از متریال با کیفیت و اقتصادی از موارد مهم در توجه به طراحی بود.توجه به مواد و مصالح مناسب بدلیل اقلیم مرطوب منطقه بوده. و استفاده زیاد از چوب بدلیل بوم اورد بودن و نزدیکی بنا به جنگل است.

Read More

تفاوت ویلا با خانه ی ییلاقی

تفاوت ویلا با خانه ی ییلاقی

خانه ییلاقی شبیه ویلا است اما با مساحت کوچک و فضای ساده تر طراحی شده است. برخی از خانه های ییلاقی نیز قابل جابجایی هستند. خانه ییلاقی به لطف مصالح بومی و طبیعی مانند سنگ و چوب و … باعث نزدیک شدن مردم به طبیعت می شود. معمولا خانه های ییلاقی در مناطق کوهستانی و جنگلی ساخته می شوند. و از طرف توریست ها و طبیعت نوردها و کوهنوردان همواره مورد استقبال قرار گرفته اند. سکونت کوتاه مدت در طبیعت و استفاده از مناظر بکر طبیعی می تواند آرامش و سلامت روح و جسم را به همراه داشته باشد. به همین خاطر خانه های ییلاقی مورد استقبال هستند.

Read More

ویلا سیسیلی ویلایی در انبوه درختان

villa Sicily

آیا ویلا سیسیلی را می‌شناسید؟

در منظره‌ای زیبا بین درختان میوه و مواد آتشفشانی، جایی در شمال شرقی سیسیل، ویلایی یک طبقه در طبیعتی بکر جا خوش کرده است. بنایی غرق در طبیعت، برای شکل‌گیری مفهومی نو از بنا. هدف از ساخت این ساختمان بازسازی محیطی بود که در زمین‌های وسیع اطراف آن محاط شده‌اند. در کنار این ساختمان نیز استخری وجود داشت که می‌توانست به شایستگی مکانی را برای لذت بردن میهمانان از چشم‌اندازی جذاب فراهم کند.

Read More

error: Content is protected !!

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107