Category طراحی ساختمان با کاربری تجاری

طراحی نمای کامپوزیت در تهران

طراحی ساختمان اداری ویرا نمای کامپوزیت و لوور

این ساختمان در خیابان یوسف آباد تهران واقع شده است که به دلیل استفاده از لوور های آلومینیومی خاص و چشم نواز شده است.ساختمان اداری ویرا با نمای کامپوزیت و لوور در 8 طبقه اداری و تجاری طراحی شده است. باید خاطر نشان کرد که استفاده از این متریال به دلایل وجود عیوب زیاد در بین ساختمان های اجرا شده مرسوم نمی باشد.

Read More

نمای کلاسیک برج پارس در تهران

نمای کلاسیک برج پارس در تهران

نمای کلاسیک برج پارس در تهران که یکی از معروف ترین پروژه های کلاسیک ایران می باشد این برج 26 طبقه در منطقه جردن تهران یکی از فاخرترین بناها بعد از برج میلاد و میدان آزادی است.مهندس صمد سلیمان زاده این پروژه را در اوایل دهه 90 با کاربری اداری،تجاری ساخت.نمای کلاسیک فوق العاده جذاب این پروژه در روز و نورپردازی شگفت انگیز آن در شب بسیار جذاب و فاخر است.

Read More

BMW Welt

طراحی نمای BMW Welt

در سال 2000، گروه BMW تصمیم گرفت تا یک مرکز تجاری و تحویل خودرو در مجاورت دفتر مرکزی شرکت و موزه BMW ایجاد کند. 275 معمار در یک مسابقه آزاد بین المللی برای طراحی نمای BMW Welt شرکت کردند. در یک روش انتخاب چند مرحله ای، طرح COOP HIMMELB(L)AU در جولای 2001 برنده شد. یکی از ایده های اصلی طراحی، گسترش پیکربندی موجود برج BMW و موزه با یک عنصر اضافی است تا یک مجموعه معماری فضایی، ایده آل و هویت ساز ایجاد کند. طرح پیشنهادی COOP HIMMELB(L)AU شامل یک سالن شفاف بزرگ با سقف مجسمه ای و یک مخروط دوتایی است که از رابطه با ساختمان مرکزی شرکت موجود مطلع شده است.که منجر به یک مدل برنامه ریزی با پنج بلوک موضوعی شد: تالار، پریمیر، انجمن، غذا و مخروط دوتایی.

معمار: Coop Himmelb(l)au
سال ساخت :2007
موقعیت جغرافیایی: مونیخ .آلمان

Read More

خانه اپرای سیدنی

نمای مدرن خانه اپرای سیدنی

نمای مدرن خانه اپرای سیدنی یک شگفتی معماری مدرن در جهان است. که توسط معمار یورن اوتزون در سال 1957 طراحی و در بندر زیبای سیدنی اجرا شده است. خانه اپرای سیدنی در استرالیا در سال 1973 افتتاح شد. سالن‌های کنسرت و تئاترهای آن سالانه میزبان بیش از 1600 اجرا از اپرا گرفته تا نمایش‌های کمدی هستند.

معمار: یورن اوتزون
سال ساخت: 1957
موقعیت جغرافیایی: استرالیا (Australia)

Read More

طراحی نمای مدرن تجاری

طراحی نمای مدرن تجاری امروزه به شدت افزایش یافته و اکثر مجتمع های تجاری ای که میبینید به همین سبک هستند.”نما” به عنوان چشمگیرترین مورد، مهمتر از آن چیزی است که فکر می کنید، و ایجاد یک تاثیر اولیه خوب ممکن است برای جذب مردم به همه چیز، حتی یک ساختمان، یک چیز ضروری باشد.معماران و کارفرماها برای اینکه بتوانند با رقیبان خودشان رقابت کنند طرح های جالبی را ارائه می دهند.در طول سالیان متمادی مهندسان انواع مختلفی از نماهای مدرن تجاری را با متریال های گوناگون ایجاد کرده اند.

Read More

ساختمان چند عملکردی با کاربری تجاری

ساختمان چند عملکردی با کاربری تجاری

ساختمان چند عملکردی با کاربری تجاری چیست؟

ساختمان های چند عملکردی با کاربری تجاری، ساختمان هایی هستند که برای انجام فعالیت های تجاری و تجارتی طراحی و ساخته می شوند.

این ساختمان ها به طور عمده در شهرها و مناطق تجاری قرار می گیرند و به عنوان مرکز فعالیت های تجاری و خدماتی در نظر گرفته می شوند. ساختمان های چند عملکردی با کاربری تجاری معمولاً شامل فضاهای مختلف است که برای استفاده از آنها به صورت تجاری مناسب است. بعضی از این فضاها شامل فروشگاه ها، رستوران ها، دفاتر ادارات، بانک ها، سالن های نمایشگاه، سینماها و سالن های کنفرانس می باشند.

به علاوه، در بعضی از این ساختمان ها، فضاهای مسکونی نیز وجود دارد. این فضاها معمولاً شامل آپارتمان ها یا واحدهای مسکونی کوچک هستند که برای افرادی که در ساختمان کار می کنند یا به عنوان فضای اجاره ای برای زندگی استفاده می شوند.

این ساختمان ها به دلیل ترکیب چندین عملکرد در یک ساختمان، به صورت عمومی برای جامعه بسیار حائز اهمیت هستند. آنها فضای مناسب برای تجارت و خدمات فراهم می کنند و به جامعه اطلاعات، خدمات و فرصت های شغلی را ارائه می دهند. همچنین، با توجه به تقابل استفاده های مختلف در یک ساختمان، نقش زیرساخت های شهری نظیر پارکینگ، حمل و نقل عمومی و سرویس های دیگر نیز بسیار مهم است.

 

error: Content is protected !!

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107