Category طراحی ساختمان با کاربری ورزشی

مرکز تنیس هانگژو

طراحی نمای مرکز تنیس هانگژو Hangzhou Olympic Sports Center

یکی از مهم ترین ساختمان های پارامتریک در جهان مرکز تنیس هانگژو است که توسط NBBJ طراحی شده است. هندسه پوسته بیرونی استادیوم از نمادهای گیاهی آرام موجود در سواحل دریاچه غربی هانگژو به منظور ایجاد تصویری قدرتمند و منحصربه‌فرد در امتداد حاشیه رودخانه Qian Tang که به سرعت در حال رشد است، نشأت می‌گیرد. مفهوم اصلی طراحی پاکت بر اساس یک سطح منحنی دوتایی است که از یک قوس دایره ای شکل گرفته است. سطوح منحنی دوتایی ایجاد شده به شکل گلبرگ در آمد. برای ایجاد یک مکان ورزشی در سطح جهانی برای شهر Hangzhou. مرکز ورزشی المپیک هانگژو با طراحی نمادین گلبرگ نیلوفر آبی، 67 درصد فولاد کمتری نسبت به استادیوم ملی پکن (لانه پرنده) مصرف می کند. استادیوم اصلی المپیک با 80000 صندلی و زمین تنیس 10000 صندلی از طریق اسکریپت های پارامتریک برای صرفه جویی در منابع، نزدیک کردن طرفداران به زمین و به حداکثر رساندن دید خود بازی و رودخانه Quiantang طراحی شده اند.

Read More

استادیوم ملی پکن

طراحی نمای مدرن استادیوم ملی پکن

طراحی نمای مدرن استادیوم ملی پکن که یک ساختار نوآورانه است. و توسط Herzog & De Meuron Architekten، Arup Sport و گروه طراحی و تحقیقات معماری چین صورت گرفته است. ساختار فولادی به رنگ خاکستری روشن رنگ آمیزی شده است. که با دیوار بتنی خارجی کاسه با رنگ قرمز در تضاد است که به وضوح از طریق نما قابل مشاهده است. این باعث ایجاد انواع جلوه های بصری چشمگیر، به ویژه هنگامی که در شب روشن می شود. به طور نمادین، سازه‌های فولادی منحنی و شکل بیضوی متورم و تناسب نامتقارن، حسی فوق‌العاده واقع‌گرایانه و پرشور به آدم می‌دهد. گویی که «نخ‌های نقره‌ای» به سختی تلاش می‌کنند تا نیرویی را که از درون می‌خواهد به سمت بیرون گسترش یابد، کنترل و مهار کنند.

معمار: Herzog & De Meuron Architekten, Arup Sport
سال ساخت: 2007
موقعیت جغرافیایی: پکن (Beijing)

Read More

ساختمان چند عملکردی با کاربری ورزشی

ساختمان چند عملکردی با کاربری ورزشی

ساختمان چند عملکردی با کاربری ورزشی چیست؟

ساختمان های چند عملکردی با کاربری ورزشی، ساختمان هایی هستند که برای انجام فعالیت های ورزشی و تفریحی طراحی و ساخته می شوند.

این ساختمان ها به صورت چند منظوره طراحی می شوند تا بتوان در آنها از تعداد زیادی فعالیت ورزشی استفاده کرد. این ساختمان ها معمولاً شامل تجهیزات و امکانات مختلف مثل سالن های ورزش، استخر، سالن بدنسازی، زمین های تناسب اندام، دستگاه های تمرینات قوه، سالن های رقص، استودیوهای گروه و رده بالاتر از آن است. بسته به نوع فعاليت‌هايي كه در اين ساختمان‌ها قابل اجراء است، تجهيزات مورد نياز نيز متفاوت خواهد بود.

براي مثال، در ساختمان هاي ورزشي كه براي تمرينات قوه و بدنسازي طراحي شده اند، دستگاه هاي وزنه‌برداري، تردميل، دوچرخه ثابت و دستگاه هاي تمرينات قوه مانند میله‌کشی و دمبل استفاده می شود. علاوه بر این، معمولاً فضای مناسبی را برای تفریح و استراحت فراهم می کنند.

این فضاهای تفریحی می توانند شامل کافی شاپ، رستوران، فروشگاه لباس و لوازم ورزشی باشند. این ساختمان ها به علاقه مندان به فعالیت های ورزشی اجتماع پذیرفته شده اند.

ساختمان ورزشی

error: Content is protected !!

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107