Category طراحی ویلایی جنگلی – اقلیم معتدل و مرطوب

طراحی و اجرایی ویلایی جنگلی – اقلیم معتدل و مرطوب

ویلا جنگلی – اقلیم معتدل و مرطوب

ویلا جنگلی اقلیم معتدل و مرطوب

ویلا جنگلی اقلیم معتدل و مرطوب یک نوع ویلا است که در مناطقی با آب و هوای معتدل و رطوبت بالا ساخته می‌شود. این نوع ویلا به دلیل قرار گرفتن در مناطق جنگلی، از طبیعت پیرامون خود بهره‌برداری می‌کند و با استفاده از المان‌های مدرن در طراحی خود، چشم‌انداز زیبای جنگل را به داخل فضای داخلی منتقل می‌کند.

معماران در طراحی و ساخت ویلاهای جنگلی اقلام بسیار مهم را در نظر می‌گیرند تا با توجه به شرایط آب و هوای منطقه، فضای مناسب و راحت برای سکونت فراهم شود. طرح های مدرن تمام تلاش خود را برای استفاده بهینه از نور خورشید و تهویه مناسب انجام می‌دهند.

ویلا جنگلی اقلیم معتدل و مرطوب به طور کلی دارای ویژگی های زیر است:

1. استفاده از نور طبیعی: در طراحی و ساخت ویلا جنگلی، تلاش بر این است که حداکثر نور طبیعی به داخل فضاهای داخلی منتقل شود. برای این منظور، پنجره های بزرگ باز شده و در نقاط استراتژیک قرار می‌گیرند تا نور خورشید به درستی به داخل فضاهای داخلی رسیده و فضای روشن و پوشیده از نور فراهم شود.

2. استفاده از مناظر طبیعی: چشم‌انداز جنگل در طرح های مدرن و با استفاده از پنجره های بزرگ، به راحتی قابل مشاهده است. این مناظر زمینه‌ای زیبا را برای سکونت فضای خارج از خانه فراهم می‌کند و احساس آرامش و آرامش را به ساکنان منتقل می‌کند.

3. طراحی مناسب: ویلای جنگلی در این اقلیم باید به گونه‌ای طراحی شود که با شرایط آب و هوایی منطقه سازگار باشد. برخی از ویژگی‌های طراحی شامل استفاده از سقف‌های بالا، پنجره‌های بزرگ، تراس‌ها و فضاهای باز در معرض نور خورشید مستقیم است.

4. عایق‌بندی مناسب: به دلیل رطوبت بالا در این اقلیم، عمده ترین وظیفه عایق‌بندی در ویلا جنگلی حفظ خشک بودن داخل ساختمان است. استفاده از عایق‌بند ها، پوشش ها و مصالح مناسب مانع نفوذ رطوبت به داخل ساختمان می شود.

5. فضای باز: در اقلیم مرطوب و معتدل، فضای باز بسیار ارزشمند است. باغچه‌های بزرگ، تراس‌ها و فضاهای باز دور از سروصدا و شلوغی شهر، فرصت خوبی را برای استفاده از طبیعت و هوای خوش در این منطقه فراهم می کنند.

6. ساماندهی مناسب: در این نوع ویلا، ساماندهی مناسب فضا بسیار حائز اهمیت است. استفاده از پانل‌های جدار جابجاپذیر، پارتیشن‌های شفاف و چیدمان مناسب محل های کار، استراحت و تفرج به سکنه کمک می کند تا به صورت بهینه از فضای خود استفاده کنند.

ویلای جنگلی

طراحی فوق العاده خانه برج

خانه برج در نزدیکی دریاچه در کنار یک معدن غنی سنگ آهک ساخته شده است و همچنین یک دریاچه در کنار سایت مجموعه قرار دارد این ویلای مسکونی بسیار زیبا برای تابستان قابل استفاده می باشد.

حجم کلی بنا شامل چند کابین است که در نتیجه یک مکعب بزرگ را تشکیل داده و یکی از کابین ها نیز بر روی شیب قرار گرفته که در مجموع این ساختمان دارا ییک اتاق بزرگ و یک اتاق خواب کوچک ، آشپزخانه ، هال و بالکن بزرگ رو به آب است.

Read More

طراحی معماری خانه ای زیبا برای اب و هوای مرطوب

ویلای جنگلی با اقلیم معتدل

این ویلای جنگلی با اقلیم معتدل به صورت ارگانیک گسترش یافته تا پاسخگوی نیازهای مشتری باشد که سفارش ساخت بنا را در یک سایت ۷۰۰۰ متری داده است که اطراف سایت با درختهای کاج سفید پناه شده است.استفاده از متریال با کیفیت و اقتصادی از موارد مهم در توجه به طراحی بود.توجه به مواد و مصالح مناسب بدلیل اقلیم مرطوب منطقه بوده واستفاده  زیاد از چوب بدلیل بوم اورد بودن و نزدیکی بنا به جنگل است.

Read More

ویلا چیست؟

ویلا چیست؟

 ویلا چیست؟ ویلا (villa) را خانه‌هایی دور از شهرها و یا ساختمان هایی که اغلب در محیطی طبیعی با در خواست افراد مرفه جامعه و توسط معماران ساخته میشد، می نامیدند. در ابتدای امر، در ایتالیای باستان (رومیان) و سپس در دوره رنسانس شکل گرفت. در واقع رومیان ثروتمند دارای خانه هایی بودند که در حومه یا خارج شهرها شکل میگرفتند.

این ویلاها بزرگتر و دلبازتر از سایر خانه ها بود. با گذشت قرون متمادی، مفهوم ویلا تا قسمتی دچار تغییراتی شده است. و به خانه هایی که در درون و حومه شهرها و یا در باغ ها ساخته می شوند نیز گفته می شود. ویلاها ساختمان هایی هستند که عموما برونگرا بوده و نمایی از چهار طرف بنا را در پیش روی ببینده قرار می دهند. در زیر در خصوص طراحی و اجرای ویلا صحبت خواهیم کرد:

Read More

طراحی معماری خانه ای زیبا

طراحی ویلای جنگلی

این پروژه به صورت ارگانیک گسترش یافته تا پاسخگوی نیازهای مشتری باشد. که سفارش ساخت بنا را در یک سایت ۷۰۰۰ متری داده است که اطراف سایت با درختهای کاج سفید پناه شده است. استفاده از متریال با کیفیت و اقتصادی از موارد مهم در توجه به طراحی بود.توجه به مواد و مصالح مناسب بدلیل اقلیم مرطوب منطقه بوده. و استفاده زیاد از چوب بدلیل بوم اورد بودن و نزدیکی بنا به جنگل است.

Read More

ویلا کرسنت انگلستان

ویلا کرسنت انگلستان

معماری ویلا کرسنت معقول و بی پیرایه است . شکل ساده آن قویاً با موقعیتش بر هم کنش دارد، که تضادهای مختلف محیطی را به خوبی بافت تاریخیش منعکس می کند.عناصر اصلی تشکیل دهنده آن ، مجموعه متفاوتی است از فضاها، بسته به عملکردشان هستند، واکنشی به کیفیت متغیر نور طبیعی، تماس حسی با عناصر طبیعت و فصلهای سال و مدلی برای زندگی خانوادگی که از نظر زیست شناختی حساس می باشد.

Read More

طراحی معماری ویلای چوبی

طراحی ویلای چوبی

ساختار فضایی خانه «نومنتانا» که در میان جنگل و در نزدیکی دریاچه‌ای احداث شده است الهام گرفته از خانه‌های روستایی و حومه شهری است که در آنها فارغ بودن از بافت‌های شهری امکان گستردگی بنا در سطح زمین و اضافه شدن ساختمان‌های الحاقی به حجم اصلی در طول زمان را فراهم آورده و در نهایت به فرمی ترکیبی، پیچیده و ناخوانا می‌انجامد. مالک این خانه«خانم نومنتانا» زنی میانسال است که به تنهایی در این خانه نقشی موثرداشته است. یکی از مهمترین خواسته‌های و حداکثر نزدیکی به طبیعت و اشراف بر پیرامون بنا بوده است. بدین ترتیب بنا به نحوی طراحی شده است که قابل پیش‌بینی نبوده و پویایی، سبکی و پیچیدگی به عنوان شاخصه‌های اصلی بنا، در تراس‌هایی وسیع، احجامی معلق با کنسول شده، دیوارهایی مایل و ترکیبی از سقف‌های تخت و شیبدار نمود یافته‌اند.

Read More

error: Content is protected !!

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvira/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107